X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
USD

Web Sitesi Yaptırmanın Önemi

AnasayfaYazılarWeb TasarımWeb Sitesi Yaptırmanın Önemi
Kendinizi ve firmanızı kalıcı başarı sağlayarak büyük kitlelere tanıtmanın en kolay ve ekonomik yolu web site sahibi olmaktır.

Bir firma açısından baktığımızda, firmanız hakkındaki bilgileri paylaşabileceğiniz, ürün ve hizmet gruplarını sergileyebileceğiniz, etkili bir iletişim yolu olarak kullanabileceğiniz bir teknolojiye günümüz çağında mutlaka ihtiyacınız vardır. Üstelik bu bilgilerin ticari hayatınız boyunca değişiklikler gösterebileceğini ya da yeni ürünler ve hizmetler sunabileceğinizi düşünürsek güncelleme imkanına sahip olan bir web sitesi en doğru tercih olacaktır.

Web Sitesinin Ticari Katkısı

Bir web sitesine sahip olmak, katalog ya da broşür ile tanıtım yapmaktan daha az maliyetli olmaktadır. Ayrıca değiştirmek istediğiniz bilgiler ve ekleyeceğiniz yeni ürünler için yeniden baskı maliyeti çıkarmaz. Özellikle kolay ve kullanışlı bir yönetim paneli sayesinde, web sitenizi kendiniz rahatlıkla güncelleyebilirsiniz. Ekonomik ve pratik çözüm üretmiş olacağınız gibi ağaçlarımızın bir nebze de olsa korunmasına fayda sağlamış olursunuz. Ayrıca görsel bir tasarıma sahip ve altyapısı tecrübeli bir web tasarım ekibi tarafından hazırlanmış web sitesi, sunduğu müşteri kazanma potansiyeli açısından, diğer reklam ve tanıtım araçları ile kıyaslandığında fiyat/performans birincisidir.

Peki Web Siteniz Size Ne Kadar Fayda Sağlıyor?

Web sitenizi istediğiniz an kendiniz güncelleyip yeni bilgiler ekleyebiliyor musunuz? (Güncelleme ihtiyacınız olduğunda sitenizi yapan firmayla iletişim zaman alabilir ve maliyetli olabilir.) Web siteniz arama sonuçlarında ne kadar başarılı? Ürün ve hizmetleriniz internette arandığında siteniz rahatlıkla bulunuyor mu? İyi bir web tasarım firmasına sitenizi yaptırdıysanız elbette siteniz rahatlıkla internet kullanıcıları tarafından bulunacaktır bu da ürünlerinizin gördüğü istikrarı arttıracak ve firmanızın popülaritesini oldukça üst düzeye çıkaracaktır.

Neden web sitesi yaptırmalıyım?

Web siteleri, bir tanıtım platformudur. Burada işletmenizi, ürününüzü istediğiniz an istediğiniz kadar tanıtabilir reklam ve tanıtım hizmetlerine istediğiniz gibi müdahale edebilirsiniz. Böylece kim olduğunuzu ve ne iş ile uğraştığınızı en doğru şekilde internet kullanıcılarıyla paylaşırsınız. Yeni ürünlerin bilgileri, reklam yazıları, kampanya duyuruları vasıtasıyla internet sitenizi ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz. İnternet sitesinin gerekli olduğu diğer konu ise kişisel ya da şirket imajınızı bir üst seviyeye taşıyıp profesyonel gözükmektir. Günümüzde işletmenizin ismini duyan birçok kişinin ilk yapacağı iş bir arama motoruna firmanızın ismini yazmak olacaktır. İnternette ulaşılır olmanız sizi daha profesyonel gösterecektir ve güvenilirliğinizi arttıracaktır.

En Çok Küçük Şirketlerin Web Sitesine İhtiyaçları Var!

Peki küçük firmaların bir web sitesine ihtiyaçları mı yok, yoksa bir web sitesi sahibi olmanın artılarını görmedikleri için avantajlarını anlayamıyorlar mı? Bu soruya benim cevabım tabii ki bir web sitesinin firmaya yapacağı katkıyı bilmedikleri ya da anlamadıkları şeklinde olacaktır. Yukarıda da örnekleriyle anlattığımız gibi hemen herkesin cep telefonuyla internette olduğu, özellikle gençlerin nerdeyse aralıksız internette olduğu bir zamanda sizin internette olmamanız firmanızın tanınırlığını artırmak istemiyorsunuz, yeni müşterilere ulaşmak istemiyorsunuz demektir.

Web Sitesi mi Yoksa Sosyal Medya mı Yeni Müşterilere Ulaşmakta Daha Etkili?

Henüz bazı firmalar tam olarak farkında olmasalar da internet sitesi sahibi olmak kurumsal firmalar için olmazsa olmaz ihtiyaçtır. Bununla birlikte küçük firmaların internet web sitesine ihtiyaçlarının olmadığını düşünmesinin başka bir sebebi ise web site yerine Facebook sayfalarını kullanmalarıdır. Ancak iyi optimize edilmiş, SEO uyumlu, Mobil uyumlu, Responsive özellikleri olan iyi tasarlanmış bir web sitesinin zaman içinde Facebook sayfasından çok daha fazla müşteriye ulaşmalarını sağlayacağı kesindir.

Ürün ya da hizmet satın almak isteyen kişiler yani potansiyel müşteri adayları artık başta Google olmak üzere arama motorları üzerinden ilgili kelimeleri kullanarak yaptıkları araştırmalar sonucunda çalışacakları firmaları buluyor, karar veriyor ve onlarla çalışıyorlar. Teknolojinin ve çağın gerisinde kalarak hala bir web sitesi sahibi olmayan firmalar ise potansiyel müşterilerini kaybettiklerinin bir kısmı itibariyle farkında bile değiller.

Eğer sizinde bir web sitesine ihtiyacınız var ise buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Top