X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
USD

Google Haritalarda İşyerimi Sahiplenemiyorum

AnasayfaYazılarGoogle SEOGoogle Haritalarda İşyerimi Sahiple...

Google Haritalarda doğrulama hizmetini siz değerli müşterilerimize sunmaktan mutluluk duyarız. Uzunca bir aradan sonra en hızlı şekilde harita doğrulama hizmetini vermeye devam ediyoruz.

Google haritalarda konum oluşturmak için sadece firma sahiplerinin ilettiği datalar ile hareket etmemektedir. Google bot yazılımları aracılığı ile dizin sitelerinden, web sitelerinden ve internette bulunan farklı mecralardan dataları toplayarak derlemektedir. Bu derlemenin sonucunda bir konum datası oluştuğuna kanaat etmesi ile bir işletmenin konumunu kendi haritaları üzerinde oluşturabilir.

Bu durum daha önce müşterilerimizden pek çok kez duyduğumuz, “Ben herhangi bir yere başvurmadım ama haritalarda işletmem görünüyor.” Şeklinde bize yansımaktadır.

Google veya diğer harita servislerinde işletmeniz ile ilgili sizin başvurunuz dışında bir işyeri konumu oluşmuş olabilir fakat bu durum oluşurken olduğu gibi, sonrasında da sizin kontrolünüz dışında gerçekleşir. Erişim yetkinizin olmaması durumunda hesabınızı kontrol edemez, sadece düzenleme önerisinde bulunabilirsiniz. Düzenleme önerilerinin tamamı Google tarafından kabul edilmemekte ve süreçler oldukça uzun sürebilmektedir.

Google Haritalarda zarfsız doğrulama seçeneğimizi sahiplenmek istediğiniz işletmeniz içinde kullanabilirsiniz.

Google Haritalar için Adresime Zarf Ulaşmıyor

Google haritaların en temel doğrulama yöntemlerinden biri olan zarf ile doğrulama yöntemi, Google açısından oldukça geçerli bir yöntemdir. Daha önce gerçekleştirdiğimiz pek çok kayıt işleminde, bizimle çalışılmaya başlanmadan önce işletmenin kendisinin bu başvuruyu yaptığını ve birçok bilginin hatalı olduğunu gözlemledik. Bu durumda zarf ile doğrulama yönteminde adres satırının en doğru ve açık şekilde girilmesi önemlidir. Fakat ülkemizde bir işlem için defalarca başvuru yapılması ve defalarca zarf oluşturulması söz konusu işletmenin doğrulanamaması veya aylarca adrese zarf ulaşmaması ile sonuçlanmaktadır. Şayet sizde işletmeniz için normal doğrulama süreçleri için geçerli olan zarf ile doğrulama için beklemek istemiyorsanız, Google haritalarda anında doğrulama seçeneğimizden yararlanarak işyerinizin hızlı bir şekilde yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Müşterilerimizin %80’i doğrulama işlemlerini kendileri gerçekleştirmeye çalışan fakat başarılı olamamış işletmelerden oluşmaktadır. Bu konu ile ilgili profesyonel destek almanız sizi zamandan tasarruf ettirirken, aynı zamanda Google Benim İşletmem hesabınızın doğru optimize edilmesi ile işletmenizin, arama sonuçlarında daha üst sıralarda çıkmasını sağlamaktadır..


Top