X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
USD

Eski Web Sitenizi Yenilemek İçin 10 Neden

AnasayfaYazılarWeb YazılımEski Web Sitenizi Yenilemek İçin 10...

Yıl 2021…

Yapay zekâ destekli ses asistanları artık günlük hayatımızın bir parçası ...

Hem profesyonel hem de eğitici çevrimiçi etkinlikler yeni normal hale geldi ...

Uzaktan çalışma, gezegendeki hemen hemen her kuruluşun bir parçasıdır ...

Liste uzayıp gidiyor ...

Modern tüketiciler daha fazla teknoloji meraklısı ve bilgili hale geldikçe, işletmelerin rekabetçi kalabilmek için sorunsuz ve teknoloji odaklı müşteri deneyimleri sunmaları önemlidir.

Şu soru ortaya çıkıyor. Hızlı gelişen teknolojik gelişmeler karşısında, eski sisteminiz değişen tüketici taleplerini karşılayan benzersiz çözümler sunabiliyor mu? Bu teknolojinin sürekli olarak güncellenmesine rağmen, işletmeler eski yazılımla büyük bir mücadele veriyor. Bu nedenle, yola liderlik etmek ve işinizi yeni başarı zirvelerine taşımak istiyorsanız, eski ve hantal sisteminizi güncellemeniz önemlidir.

Çoğu şirket, revizyonları ve yazılım değişimlerini tamamlamak yerine, eski yatırımlarının değerini korumak için mevcut eski sistemleri modernize etmeyi seçiyor. Sanayinin gazileri, uygulama modernizasyonunun tekil bir ayrı eylem olmadığını belirtiyor. Eski bir zorlukla karşılaştığınızda, yaklaşımınız eldeki soruna bağlı olmalıdır ve tam değişim her zaman ideal değildir.

Öyleyse, eski uygulama modernizasyonunu düşünmeniz için en önemli nedenleri anlayalım.

1- Eski Yazılımların Bakımı Karmaşık ve Maliyetlidir

Bir şirketin BT bütçesinin %80'inin eski sistemleri ayakta tutmaya gittiğini biliyor musunuz? Eski yazılımları yaşam desteği üzerinde tutmak yalnızca karmaşık değil, aynı zamanda son derece maliyetlidir. Bu sistemler başlangıçta artık kullanılmayan iş ihtiyaçlarını ve işlevlerini karşılamak için inşa edildi. Bu arkaik sistemlerin bakımı önemli ölçüde para gerektirir çünkü teknoloji ve süreçler, geliştirilmelerinden bu yana hızla ilerlemiştir.

Ek olarak, bu modası geçmiş sistemleri oluşturma ve sürdürme konusunda bilgili olan ilgili beceri setlerini bulmak zorlaşıyor. Bu nedenle, birçok şirket, özel BT desteği için dış kaynak sağlamak ve eski yazılımın korunmasına yardımcı olabilecek verimli personel için fahiş bir şekilde ödeme yapmak zorunda kalıyor. Bu nedenle, maliyetleri ve karmaşıklıkları azaltmak için işletmeler, aynısını sürdürmek için büyük dolarlar harcamak yerine eski yazılımları modernleştirmeyi düşünmelidir.

Süreç, neyin hala çalıştığını ve bugün neyin uygun olmadığını belirlemeyi içerir. Yalnızca iş için teknolojik olarak ilgili olduğu düşünülen uygulamalar modernize edilir. Avantajı, günümüz tasarımcılarının ve geliştiricilerinin modern sistemlere aşina olmaları ve bu nedenle özel desteği daha hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde sağlayabilmeleridir.

Bakımın maliyetini ve karmaşıklığını azaltmak, işletmelerin eski uygulama modernizasyonunu dikkate almaları için önemli bir nedendir.

2- Performansı Artırmak için Modern Teknolojiden Yararlanın

Teknoloji geliştikçe, iş sisteminiz de gelişmelidir. Ancak, eskimiş eski sistemlerle çalışırken, en son teknolojik gelişmelerle aynı seviyede iyileştirmeler yapmak zordur. Bu, öncelikle beceri eksikliğinden veya üzerine inşa edildiği teknolojinin artık modası geçmiş olmasından kaynaklanmaktadır. En son teknoloji gelişmelerinden yararlanamamak, faaliyetlerinizi engelleyebilir, müşteri memnuniyetsizliğine neden olabilir ve işinizi dezavantajlı konuma getirebilir.

Eski yazılımı modernleştirmek, mevcut teknolojiyi kullanmanın fırsatlarını ve tehditlerini belirlemenizi sağlar. Eski sistemi değiştirmek ve sıfırdan yeni bir sistem kurmak yerine, web uygulama modernizasyon hizmetleri, işletmelerin mevcut yazılımdan hâlâ geçerli olanı birleştirmesine ve yeni bir şey oluşturmasına olanak tanır. Modern teknolojiye dayalı özellik geliştirmeleri yaparak, eski sisteminizdeki olası darboğazları ve verimsizlikleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu, şirketlere verimliliklerini etkileyen sorunları ele alma, BT ve iş çözümlerini otomatikleştirme ve düzene sokma ve operasyonel verimliliği artırma gücü verir. Üretkenlik arttıkça, işletmeler daha az el emeği, maliyet ve kesinti süresiyle operasyonlar gerçekleştirebilir.

3- Eski Uygulama Modernizasyonu ile Olası Güvenlik Tehditlerinin Üstesinden Gelin

Yaşlanan sistemler, güvenlik tehditlerine karşı daha savunmasızdır. Yazılım artık desteklenmediğinden veya eski hale geldiğinden, artık geliştiriciden güncellenmiş güvenlik yamaları almayacaksınız. Ek olarak, olağanüstü durum kurtarma ve yedekleme önemli bir zorluk haline geldi. Bu, ağınızı kırmak için eski SSL ve Java açıklarından yararlanabilen kötü niyetli bilgisayar korsanlarından daha fazla güvenlik açıklarına neden olur.

Sonuç olarak, iş açısından kritik veriler çalınabilir veya tüm sistem saldırıya uğrayarak şirketiniz ve kullanıcıları için ciddi bir tehdit oluşturabilir. Eski yazılımları modernize etmek, işletmelerin işlevselliği iyileştirmesine ve güvenlik özelliklerini güçlendirmesine olanak tanır. Yeni teknoloji uygulamaları, siber suçları belirlemeye ve önlemeye yardımcı olabilecek gelişmiş güvenlik önlemleriyle oluşturulmuştur. Ayrıca, modern teknolojiyle birlikte gelen düzenli güvenlik yamaları ve son teknoloji SSL şifrelemesiyle, siber güvenlik tehditlerinin risklerini azaltabilirsiniz.

4- Eski Sistemler İş Büyümesini ve Ölçeklenebilirliği Engelliyor

Şirketiniz büyüdükçe, eski uygulamanız genişleyen iş operasyonlarını destekleyebilir mi? Eski teknolojiye dayalı eski bir sisteme bağlı kalmak, en son gelişmelerden yararlanma kapasitenizi engeller ve değişen ihtiyaçlarınızı karşılayamaz. Yazılımınız hızla gelişen gereksinimlerinize ayak uyduramıyorsa, büyümenizi ve ölçeğinizi engelleyecektir.

Eski yazılımları modernize etmek, artan ihtiyaçlarınızı yönetebilen ve operasyonları genişletebilen gelişmiş bir BT mimarisinden yararlanmanızı sağlayacaktır. Artan ölçeği ve büyümeyi yönetmek için size gelişmiş bir iş hacmi kapasitesi sağlayacaktır.

5- Eski Yazılımları Modernleştirerek Uygulama Kullanılabilirliğini İyileştirin

İşletmelerin eski uygulama modernizasyonunu dikkate almasının bir diğer önemli nedeni, uygulama sorunlarının üstesinden gelme becerisidir. Eskiyen veya modası geçmiş bir sistemin sınırlı uygulamaları vardır, çünkü teknoloji ve kullanılabilirlikteki modern gelişmeleri desteklemez. Bu, işletmelerin tipik olanın ötesine bakamamasının ve dolayısıyla büyüme potansiyellerini bozmasının birincil nedenidir.

Bununla birlikte, eski yazılımları modernize ederek, gelişmiş teknoloji işlevlerinden yararlanmak, iş akışı engelleyicilerini azaltmak, iş yanıt hızını artırmak ve büyümenin yolunu açmak için daha iyi bir konumda olacaksınız. Akıllı ve sezgisel modern sistemlerle, aynı şeyleri yapmanın yenilikçi yollarını, daha iyi uygulanabilirliği ve iyileştirilmiş operasyonel verimliliği öğrenebilirsiniz.

İşletmelerin eski geçmişlerinden modern bir mimariye geçişine başarıyla yardımcı olduk. Buraya Tıkla daha fazlasını bilmek için.

6- Eski Sistemleri Kullanmak Mobiliteyi Engelliyor

Günümüzde işletmelerin kullandığı eski sistemlerin çoğu şirket içindedir. Çoğu insanın sahada çalıştığı sektörlerde, bunlar inşaat, petrol ve gaz üretimi, lojistik veya depolama, eski yazılıma erişim imkânsız hale geliyor. Bu uygulamalar çoğunlukla mobil cihazlar için uyumsuzdur veya ofis cihazları dışındaki bilgisayarlarda kullanılamaz. Bu, verimliliklerini etkiler çünkü doğru verilere veya uygulamalara doğru zamanda erişemezler.

Eski uygulama modernizasyonu, iş yazılımınızı her yerde ve her zaman sorunsuz bir şekilde erişilebilen mobil öncelikli teknolojiye güncellemenizi sağlar. Modernize edilmiş ve teknolojik olarak gelişmiş uygulamalar, çalışanlarınızın mobil cihazları aracılığıyla envanterinize, yönetiminize veya üretim yazılımınıza bağlanmasını kolaylaştırarak stratejik veri odaklı kararları daha hızlı ve daha etkili bir şekilde almalarını sağlar.

Eski Sistemleri Kullanmak Mobiliteyi Engelliyor

7- Modernizasyon, Gelişmiş Kullanıcı Deneyimleri Sunmaya Yardımcı Oluyor

Benzer ürün ve hizmetler sunan iki işletmeyi neyin ayırdığını biliyor musunuz? Bu bir müşteri deneyimidir. Bununla birlikte, eski teknolojiye sahip eski iş yazılımlarına hala güveniyorsanız, tüketicilerinizin hızla değişen talep ve beklentilerini nasıl destekleyecektir?

Günümüzün teknoloji meraklısı tüketicileri, işletmelerden sorunsuz ve canlandırıcı etkileşimler talep ediyor. Ancak eski iş yazılımınız operasyonel verimliliği engeller ve gelişmiş müşteri deneyimleri sunma becerinizi etkiler.

Eski yazılımları modernize ederek ve modern teknolojideki gelişmelerden yararlanarak, müşterilerinize değer katmaya odaklanabilirsiniz. Örneğin, emlak şirketleri, bir mülkün inşa edildiğinde nasıl görüneceği ve hissedileceği konusunda daha sürükleyici deneyimler sunmak için sistemlerini yükseltebilir ve Sanal Gerçeklik (VR) kullanabilir. Şirket içi uygulamalarını buluta taşıyarak, işletmeler müşteri taleplerini daha verimli ve hızlı bir şekilde karşılayabilir.

Eski uygulama modernizasyonu, mobil hazırlık, entegrasyon ve konsolidasyona yardımcı olarak kullanıcılar için daha anlamlı deneyimler sunar.

8- Eski Uygulama Modernizasyonuna Kolay Uyum

Çoğu işletme için SOX, PCI veya HIPAA gibi uluslararası uyumluluk standartları, teknolojinin güncel ve desteklenmesini gerektirir. Bununla birlikte, katı yasal uyumluluk gereksinimlerine uymayan eski bir teknolojiye hala sahipseniz, bu işinize önemli ölçüde mal olabilir. Güvenlik açıkları veya veri ihlalleri durumunda, uyumsuzluk, işletmenizi büyük cezalar ve ücretler için hazırlayabilir.

Bu nedenle, uyumlu kalmak ve en son teknoloji gereksinimlerine göre çalışmak için iş yazılımınızı güncellemeniz çok önemlidir.

9-Eski Sistemler Daha Yüksek Arıza Oranlarına Sahiptir

Yaşlanan yazılım sistemleri, artan bir başarısızlık oranına sahiptir. Özellik geliştirme güncellemelerinin veya güvenlik yamalarının olmaması ve yetersiz bakım, uygulamaları performans kesintilerine açık hale getirir. Bu nedenle, kesinti kaçınılmaz hale gelir. Artan kesinti, hizmetlerinizin erişilemez hale gelmesi veya pazara sunma süresinin zayıf olması anlamına gelir. Bu, müşteri sadakatinizi ve ticari itibarınızı etkiler.

Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, BT yöneticilerinin %92'si, performans sorunları, güvenlik ihlalleri, iş açısından kritik yeteneklerdeki sınırlamalar ve hizmet kesintilerinin, eski yazılımları verimli ve zamanında modernize edilmediğinde kuruluşların karşılaştığı ortak yansımalar olduğunu düşünüyor

10- Eski Modernizasyon ile Rekabet Avantajı Elde Edin

Bir anket firmasının anketine katılanların %45'i, eski yazılımın modernizasyonunun ilk beş BT projesi önceliğinden biri olduğunu belirtti. Modernizasyonun temel odak noktası, verimliliği artırmak ve maliyetlerin düşürülmesidir. Aynı zamanda kuruluşlar, tüketici taleplerini daha iyi karşılayabilir ve ölçeklenebilirlik ile işlerini büyütebilir. Bu faktörler birlikte, işletmenize hala eski bir sistemde faaliyet gösteren diğerlerine göre rekabet avantajı sağlamaya katkıda bulunur.

Bu nedenle, alakalı kalmak ve rekabet avantajı elde etmek için eski iş yazılımınızı güncellemek saatin ihtiyacıdır.

Devamını Okuyun: İşletmeniz için en iyi uygulama modernleştirme yöntemi nedir?

Sonuç olarak;

Eski ve modası geçmiş sistemler, işletmelerin en son teknolojik gelişmelere uyum sağlamasını sürekli olarak engeller ve gizlilik, güvenlik ve üretkenlik gereksinimlerini karşılar. Sonuç olarak, eski yazılım modernizasyonu günümüzde çoğu kuruluş için hızla büyüyen bir önceliktir. Kobiweb, çeşitli istemciler için yukarıda tartışılan tüm senaryoları başarıyla ele alan eski bir uygulama modernizasyon şirketidir ve bu, eski sistemlerini modernize etmelerine ve zaman ve paradan çok daha fazla tasarruf etmelerine yardımcı olur.


Top