X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
USD

Covid-19'un Dijital Dünya Üzerindeki Etkisi ve Sosyal Medya

AnasayfaYazılarKobi Web Güncel KonularCovid-19'un Dijital Dünya Üzerindek...

Pandemi sürecinde dijital alanlarda geçirdiğimiz zamanı bir hayli artırdı. Covid-19 günlük yaşamımızı kalıcı olarak değiştirmeye devam ediyor. Sokağa çıkma yasakları ile alışveriş dahil olmak üzere birçok işlemi internet üzerinden yapar olduk. İşyerlerin kapalı kaldığı günlerden geçerken internet büyümeye hız kesmeden devam ediyor.

Son yıllarda hayatımıza hızla giren sosyal medya birçok alanda hayatımızın akışını etkilemeye ve değiştirmeye devam ediyor. Genç kitlelerde daha yaygın kullanılan sosyal medya orta ve üst yaşlarında ilgisini çekiyor.

Genç nesiller artık geleneksel hareket tarzından ayrı yeni bir kültür oluşturarak büyümeye devam ediyor. Gelecekte bugünden yapılan davranışların etkisini hep birlikte görerek deneyimleyeceğiz.

Artık hayatımızda cep telefonu var ve bu alet bize geniş bir dünyanın kapısını aralıyor. Koyu sohbetlerin yerini sosyal medya paylaşımlarını takip ederek zaman harcamaya doğru değişen bir durum ile karşı karşıyayız.

Satın aldığımız ürünlerin birçoğunu reklamlar bizi etkilediği için yapar olduk.

Gördüğümüz okuduğumuz birçok şey artık cep telefonu sayesinde oluyor. Bir bombardımanın altındayız ve bu durumdan çıkamıyoruz.

Büyük firmalar bu durumu kendi lehine satış tanıtım yapmak için kullanıyorlar.


Top