X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
USD

Sunucu hizmetlerinde kalite

AnasayfaHaberiniz Olsun.Sunucu hizmetlerinde kalite

Piyasadaki uygulamaların ve cihazların hacmi, sosyal medyanın yükselişi ile eşleştirilmiş, ağ trafiğinin seline yol açtı ve ağ performansını tehlikeye attı. Sonuç olarak, BT departmanları sinir bozucu gecikmeler, kırık görüntüler, bırakılan çağrılar ve parçalanmış video konferanslar ile ilgili servis talepleri ile bombardıman edilir, bunların hepsi verimliliği durma noktasına getirir.

Burada QoS, hizmet kalitesi anlamına gelir, ağ devreye girer. En ağ izleme araçları içine katlanmış yönetmek ve hizmet yöntemleri bir sınıf tarafından ağ trafiğini izlemek için yeteneğidir. Bu QoS izleme araçları, sistem yöneticilerine, mevcut olan QoS politikalarının etkin bir şekilde trafiğe öncelik verip vermediğini ve olumlu bir son kullanıcı deneyimi sağlayıp sağlamadığını belirleme yetkisi verebilir.

Piyasada birçok ağ izleme seçeneği varken, benim favorim SolarWinds ® NetFlow Trafik analizörü . Bu sağlam platform, QoS izlemenin kalbine ulaşır ve kullanımı kolaydır, büyük ve küçük kuruluşlardaki sistem yöneticilerinin kurulu olduğu an çalışan yere çarpmasına izin verir.

QoS nedir ve neden gereklidir?

Gerçekten ağ hizmet kalitesinin rolünü anlamak için, biz genel olarak QoS anlamını bakmak gerekir. Qos'u bir trafik kontrolü biçimi olarak düşünmeyi seviyorum. Her gün, bir şirketin ağı bir trafik saldırısı tarafından bombalanır. Bu trafiğin bir kısmı iş operasyonlarının başarısı için kritik öneme sahiptir ve bazıları önemli olsa da kritik değildir veya zamana duyarlı teslimat gerektirmez.

Örneğin, Birçok şirket dosya Aktarım Protokolü (FTP) yanı sıra Zoom veya GoToMeeting gibi video konferans uygulamaları güveniyor. Her ikisi de çalışan üretkenliği için her şeyden öte, FTP paketleri Internet Protokolü üzerinden ses (VoIP) paketleri kadar gecikmeye duyarlı değildir. Gecikirse, FTP paketleri hala bozulmadan gelir. Gecikmiş bir VoIP paketi, öte yandan, parçalanmış gelme riskini taşır, sonuçta ayrık görüntülü aramalar ve etkisiz iş toplantıları ile sonuçlanır.

Daha iyi bir ağ üzerinden seyahat veri paketlerinin dağlık miktarını yönetmek için, QoS polislik geliştirdi. Yoğun bir 5K yol yarışı sırasında sürücüleri yönlendiren trafik polisi olarak QoS politikalarını düşünün. Aynı şekilde, bir trafik polisi, sürücülere karşı koşuculara ne zaman öncelik verileceğini değerlendirir, QoS ilkeleri, ağ yöneticilerinin hangi uygulamaların başkalarına göre teslim tercihi alması gerektiğine öncelik vermesine izin verir.

QoS politikaları, gecikmeye duyarlı uygulamalara dayanan herhangi bir şirket için gereklidir—medya akışını düşünün, video aramalarını barındırın vb. - günlük operasyonlarında. Gecikmeye duyarlı uygulamalarınızın işleyişinin ve performansının ayrılmaz bir parçası oldukları için “gerekli” dir. QoS politikaları yerinde olmadan, teslim edilen verilerin kalitesi büyük ölçüde tehlikeye girebilir.


Top